Realizace ve spojení se značkou „STK pro chlapy“

Jednotlivé projekty Nadačního fondu Petra Koukala chceme realizovat ve spojení se značkou „STK pro chlapy“ jako symbolem mužského zdraví. Cílem těchto projektů je osvěta a informační kampaň k tématům mužského zdraví, budování „komunity chlapů“, kteří se začínají aktivně starat o své zdraví a získávání finančních prostředků na konkrétní pomoc.

Běž pro dobrou věc

Pojďte si s námi zaběhat a zároveň přispět na dobrou věc. Přidejte se ke komunitě Běž pro dobrou věc a na vybraných závodech Run Czech můžete podpořit náš projekt STK pro chlapy! 

Běhání a charita spolu souvisí, i když se to na první pohled nezdá. Můžete se o tom přesvědčit především na běžeckých akcích a maratonech po celém světě. V zahraničí je naprosto samozřejmé běžet pro nějakou charitativní organizaci. V České republice je tento způsob podpory charity zatím v plenkách, ale získává si stále více příznivců.

RUNCZECH
Seznam neziskových organizací / List of not-for-profits
Chci běžet přes neziskovku / I want to run with a not-for-profit

Projektem STK pro chlapy prošlo již přes 1000 studentů

Nadační fond Petra Koukala v rámci svých osvětových aktivit připravil pro studenty středních škol přednáškovou roadshow „STK pro chlapy“.  Zatím jsme s přednášky zavítali do Brna, kde jsme přednášeli celkem třikrát a přednášek se zúčastnilo více jak 600 žáků! Druhá zastávka se konala v hlavním městě, kdy do Pražského kina Světozor zavítalo přes 400 studentů. Celkem za dvě zastávky naší roadshow prošlo osvětovým programem nad 1000 středoškoláků. Hlavním cílem projektu je oslovit mladé muže a přimet je k většímu zájmu o vlastní zdraví.

DSC_3548

Manuál pro údržbu chlapa

„Až se muži začnou starat o své zdraví jako o auta, budeme mít vyhráno!“

Mezi další aktivity nadačního fondu patří také edukační brožura s názvem „Manuál pro údržbu chlapa“ kterou obdrží studenti středních škol na přednáškách. V brožuře jsou jednotlivá onemocnění přirovnána k poruchám na vozidlech.  Autorem originálních textů je student pátého ročníku 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jakub Pítr, grafický vzhled manuálu zajistilo grafické studio VLADO.

Prohlédnout si manuál