Vážení praktičtí lékaři,

rád bych vám představil projekt STK PRO CHLAPY, který vznikl na základě mé zásadní životní zkušenosti z roku 2010.

Jako badmintonista jsem si již v mládí vysnil, že vyhraji olympiádu. Vítězil jsem na juniorských turnajích, stal jsem se mistrem republiky a v roce 2008 jsem se zúčastnil olympiády v Pekingu. A snil jsem dál. Prožíval jsem šťastné období a můj život nemohl být lepší. Pak jsem ale najednou stál v ordinaci a můj urolog mi vysvětloval: „Pane Koukale, vy mi nerozumíte. Už na žádný trénink nepůjdete. Máte zhoubný nádor varlete a ještě dnes vás musíme operovat. Pak vás čeká ještě chemoterapie.“ Bylo mi tehdy 24 let.

Časem jsem zjistil, že je nás víc – mladých, na první pohled silných a zdravých kluků a chlapů, které najednou zaskočí těžké onemocnění. Šokovalo mě, když jsem si uvědomil, jak velké tabu mužské zdraví ve společnosti představuje.

Včasný nález, úspěšná léčba, víra, vůle, podpora blízkých a tvrdý trénink, to vše mě vrátilo zpět do běžného a následně i sportovního života. Nakonec jsem se kvalifikoval na olympiádu v Londýně, kde jsem měl tu čest nést při zahajovacím ceremoniálu českou vlajku. Kariéru jsem ukončil před pár měsíci na třetí olympiádě v Riu de Janeiru. Během těch let se ke mně dostalo několik stovek nejrůznějších reakcí a příběhů. Na jejich základě jsem nabyl dojmu, že můj příběh může být pro chlapy v jistém ohledu velmi motivující a že je dokáže přimět, aby se zamysleli nad svým přístupem k vlastnímu tělu, zdraví a prevenci jako takové.

Věřím, že projektem STK PRO CHLAPY mohu mnohé z nich inspirovat, aby včas přišli na preventivní prohlídku. Zapojení vás, praktických lékařů, je ovšem pro tento projekt naprosto klíčové, a proto vás žádám o pomoc. Staňte se, prosím, členy našeho KLUBU STK a pojďte společně s námi měnit chlapské myšlení a zachraňovat jejich životy!

Poskytněte nám své kontaktní údaje (nebudou předány žádné třetí straně) a my se vám během pár dní ozveme s podrobnostmi.

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a srdečně Vás zdravím,
Petr Koukal

foto_koukal

Petr Koukal

Předseda

  • Zakladatel nadačního fondu
  • Český reprezentant, olympionik v badmintonu

Jste praktický lékař nebo specialista, který se chce zapojit do systému pomoci v rámci projektu STK PRO CHLAPY?

KONTAKTUJET NÁS PROSÍM VYPLNĚNÍM NÁSLEDUJÍCÍHO FORMULÁŘE A MY SE SVÁMI RÁDI DOMLUVÍME NA MOŽNÉ SPOLUPRÁCI A ZAPOJENÍ DO SYSTÉMU TOHOTO PROJEKTU.

Vaše jméno (vyžadováno)

Adresa ordinace (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Děkujeme všem lékařům, kteří se svým aktivním přístupem připojí k tomuto projektu.

Možná se nám podaří takto společne zachránit další život!