Vážení praktičtí lékaři,

rád bych vám představil projekt STK PRO CHLAPY, který vznikl na základě mé zásadní životní zkušenosti z roku 2010.

Jako badmintonista jsem si již v mládí vysnil, že vyhraji olympiádu. Vítězil jsem na juniorských turnajích, stal jsem se mistrem republiky a v roce 2008 jsem se zúčastnil olympiády v Pekingu. A snil jsem dál. Prožíval jsem šťastné období a můj život nemohl být lepší. Pak jsem ale najednou stál v ordinaci a můj urolog mi vysvětloval: „Pane Koukale, vy mi nerozumíte. Už na žádný trénink nepůjdete. Máte zhoubný nádor varlete a ještě dnes vás musíme operovat. Pak vás čeká ještě chemoterapie.“ Bylo mi tehdy 24 let.

Časem jsem zjistil, že je nás víc – mladých, na první pohled silných a zdravých kluků a chlapů, které najednou zaskočí těžké onemocnění. Šokovalo mě, když jsem si uvědomil, jak velké tabu mužské zdraví ve společnosti představuje.

Včasný nález, úspěšná léčba, víra, vůle, podpora blízkých a tvrdý trénink, to vše mě vrátilo zpět do běžného a následně i sportovního života. Nakonec jsem se kvalifikoval na olympiádu v Londýně, kde jsem měl tu čest nést při zahajovacím ceremoniálu českou vlajku. Kariéru jsem ukončil před pár měsíci na třetí olympiádě v Riu de Janeiru. Během těch let se ke mně dostalo několik stovek nejrůznějších reakcí a příběhů. Na jejich základě jsem nabyl dojmu, že můj příběh může být pro chlapy v jistém ohledu velmi motivující a že je dokáže přimět, aby se zamysleli nad svým přístupem k vlastnímu tělu, zdraví a prevenci jako takové.

Věřím, že projektem STK PRO CHLAPY mohu mnohé z nich inspirovat, aby včas přišli na preventivní prohlídku. Zapojení vás, praktických lékařů, je ovšem pro tento projekt naprosto klíčové, a proto vás žádám o pomoc. Staňte se, prosím, členy našeho KLUBU STK a pojďte společně s námi měnit chlapské myšlení a zachraňovat jejich životy!

Poskytněte nám své kontaktní údaje (nebudou předány žádné třetí straně) a my se vám během pár dní ozveme s podrobnostmi.

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a srdečně Vás zdravím,
Petr Koukal

foto_koukal

Petr Koukal

Předseda

  • Zakladatel nadačního fondu
  • Český reprezentant, olympionik v badmintonu

Jste praktický lékař nebo specialista, který se chce zapojit do systému pomoci v rámci projektu STK PRO CHLAPY?

KONTAKTUJET NÁS PROSÍM VYPLNĚNÍM NÁSLEDUJÍCÍHO FORMULÁŘE A MY SE SVÁMI RÁDI DOMLUVÍME NA MOŽNÉ SPOLUPRÁCI A ZAPOJENÍ DO SYSTÉMU TOHOTO PROJEKTU.

Vaše jméno (vyžadováno)

Adresa ordinace (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

 Odesláním vyplněného formuláře uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů

Děkujeme všem lékařům, kteří se svým aktivním přístupem připojí k tomuto projektu.

Možná se nám podaří takto společne zachránit další život!